Klubrepræsentation ved store arrangementer (CHGP 2016)

Julemiddag i region Fyn

Der var lagt op til en hyggelig aften med 31 tilmeldte. Nogle mødte en time før aftalt, men deres humør var i top. Hele selskabet blev budt velkommen med et lille glas, og straks var der gang i snakken. Snart meldte sulten sig og man fandt en plads ved bordene. Der var i invitationen lovet, at der var ”valuta for pengene” og det må man sige der var. Dejlig mad blev serveret af et dygtigt personale, som hele aften gjorde deres til, at det blev en rigtig hyggelig aften.

Julefrokost 1 2019

Der blev ikke serveret risalamande med mandel, så for at få ”mandelgaven” skulle der løses en billedgåde. Opgaven var sværere end forventet. En af deltagerne forslog, at det ville være nemmere, hvis vi fremskaffede en E-type i stumper, så den bare skulle samles.
Klubbens formand, Carsten Rojh, var taget den lange tur fra Charlottenlund til Fyn for at være sammen med os, og tak for det! Formanden var god til at løse billedgåderne, så god, så han mente han havde 15 af 21 rigtige, men ved fintællingen viste det sig, at der kun var 13, så den store 1. præmie- pakke blev straks byttet til en mindre!

Julefrokost 3 2019


Tak for en hyggelig aften, tak for et godt år hvor der har været god opbakning til regionens arrangementer. På gensyn i 2020. Husk at tjekke aktivitetskalenderen her på hjemmesiden, vi glæder os til gensyn!

 

 Jaguar Club of Denmark · Ryvej 102 · 8464 Galten · CVR 57808268 · Bank: Reg.nr.: 9570 kontonr.: 1464523 · IBAN DK9030000001464523 · SWIFT: DABADKKKTitlebill